برق-اضطراری-ژنراتور

ژنراتور ها به عنوان مولدهای مورد استفاده قرار می گیرند که توانایی تولید الکتریسیته یا همان جریان برق را دارا هستند این وسیله جهت تولید انرژی برق از نیروی مکانیکی حاصل از یک منبع بیرونی استفاده میکند و به وسیله آن می توان نیروی الکتریسیته لازم جهت ادامه فعالیت های دستگاه های مختلف را فراهم نمود . ژنراتور برق اضطراری در محیط های مانند بیمارستان ها ، محیط های صنعتی و تجاری الزاما مورد استفاده قرار می گیرند.

ژنراتور چیست

ژنراتور چیست

ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند. ژنراتورها در شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند. در بخش های بعدی، نگاهی به چگونگی عملکردها، اجزای اصلی ژنراتور و چگونگی اینکه ژنراتور به عنوان منبع ثانویه نیروی الکتریکی در کاربردهای مسکونی و صنعتی عمل می کنند خواهیم داشت.

چگونگی عملکرد ژنراتور برق اضطراری

یک ژنراتور برای اینکه بتواند عملکرد خوبی داشته باشد باید به تابلوی برق اتوماتیک متصل شود و اگر جریان برق به هر دلیل یا به اختلال بخورد، ژنراتور به صورت اتوماتیک و با کمک سوئیچ های خودکار فعال می شود که این کار در سریع ترین و کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود.

توجه داشته باشید که تولید جریان و انرژی الکتریکی در ایمنی کاملی توسط ژنراتور برق اضطراری انجام می شود و برق مورد نیاز را به صورت کامل و با کیفیت تامین خواهد کرد.

 

تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند

تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند

همانگونه که مشاهده کرده اید به دلیل وابستگی عملکرد دستگاه ها و وسایل الکتریکی و نیازهای حیاتی به برق، دستگاهی باشد که بتواند در صورت قطع برق بلافاصله برق مورد نیاز را تأمین کرده و موقتاً کار کند تا زمان قطع برق شهری، یقینا دیگر مشکلی هنگام قطعی برق برای دستگاه هایی که از برق استفاده می کنند پیش نخواهد آمد. یک سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت قطعی برق است.

به طور خلاصه بیشتر فعالیت های ما وابسته به انرژی الکتریکی و برق است و نبود برق یا قطع مکرر برق می‌تواند تجهیزاتی که به برق نیاز دارند آن ها را مختل کند.

برای حل مشکل قطعی برق ما به سیستم یا تجهیزاتی نیازمندیم تا هنگام قطعی برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم کند، به این سیستم یا دستگاه برق اضطراری یو پی اس گفته می شود. در ادامه به برسی انواع برق اضطراری، نحوه کار و تفاوت و مزایای آن را برسی خواهیم کرد.

مفهوم یو پی اس (UPS)

مفهوم یو پی اس (UPS)

یو پی اس  مخف (Uninterruptible Power Supply) به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، به این معنی که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند.

یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

وظایف دستگاه یو پی اس

وظایف دستگاه یو پی اس

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود.

یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل می شوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین می کند. باتری یو پی اس در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

UPS ها بر اساس ساختار و عملکردشان به سه نوع، یو پی اس آنلاین (online)، یو پی اس لاین اینتر اکتیو(Line interactive)، یو پی اس آفلاین(offline) تقسیم می شوند.

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion  است. ‏یو پی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی یو پی اس آفلاین از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند. شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی است.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری ژنراتور پرداختیم، انواع وعملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکزعرضه کننده برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است.

خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری ژنراتور با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *