یو-پی-اس-هوگون
ب

در دنیای امروزه که بسیاری از تجهیزات و لوازم که در طول روز از آن استفاده می شود به صورت الکترونیکی می باشند که بدین سبب هر یک سیستم های برقی و الکترونیکی را در داخل ساختار خود دارند. نیروی برق و قابلیت ذخیره آن در همان آمپر و ولتاژ مصرفی یکی از چالش های همیشه موجود در بین تولیدکنندگان و استفاده کنندگان تجهیزات الکترونیک بوده است که اکنون برای آن راه حل های زیادی ارائه شده است و تا حدی می توان گفت که کارآمد واقع شده اند.

یو پی اس ها یکی از جدید ترین و نوین ترین تجهیزات و باتری های جریان مستقیم که به عنوان منبع ذخیره پشتیبانی برق در بسیار جاها مورد استفاده قرار می گیرد. یو پی اس ها با شامل شدن انواع مدار های آنلاین و آفلاین می توانند برای سیستم ها و دیتا سنترهای مختلف استفاده شود که در این مقاله از سایت تسلا قرار است به مدل و یک سری جدید از آنها بپردازیم که به دلیل تنوع و امکان خرید در آمپرهای مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

باتری های یو پی اس یکی از تاپ ترین و به روز ترین سیستمی است که امروزه در بسیاری از مکان هایی که نیاز به جریان مستمر برق است، استفاده می شود پس اگر شما هم به این دسته از مطالب علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یو پی اس

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در تمام عرصه ها به سادگی می توان الزام وجود و حضور دسترسی آنلاین، اینترنت و به همراه آن جریان برق که منشا همه روشنایی ها و نیروی محرکه بسیاری از تجهیزات الکترونیکی می باشد. با روی کار آمدن این فعالیت ها و پژوهش ها نیاز بشر به برق و روشنایی بیش از پیش شده است تا حدی که در زمان قطعی های گسترده برق دیگر نمی توان هیچگونه فعالیتی را انجام داد.

اما برای این مشکل نیز راه حل های بسیاری پدید آمده است که یو پی اس یکی از کاربردی ترین و مناسب ترین آنها می باشد. یو پی اس یعنی منبع تغذیه بدون وقفه که می تواند در صورت قطع شدن و یا تداخل نویزها یا همان بارهای تشدید شده، جریان را قطع و از ذخیره متناوب خود برای مصرف ایجاد نماید. به صورت ساده تر یو پی اس نوعی باتری های ذخیره برق شهری و جریان مستقیم هستند که می توانند برق را در ولتاژها و آمپرهای مختلف نسبت به ظرفیت خود ذخیره کرده و در هنگام قطعی های برق، خود از طریق درگاه های خروجی برق را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

یو پی اس چیست

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس APC

کاربرد یو پی اس

همان طور که ابتدا نیز به آن اشاره شد یو پی اس ها به دلیل توانایی و قابلیت زیاد در ذخیره جریان برق مستقیم بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ولی در کجا؟ امروزه اکثر تجهیزات و لوازمی که ما روزانه با آنها سروکار داریم همگی از نوع الکترونیکی می باشند و با اتصال به جریان برق شهری کار میکنند اما در زمان قطعی برق شهری بسیاری از افراد به دلیل استفاده از تجهیزات الکترونیکی دچار مشکل می شوند و یا حتی بسیاری از مراکز و موسسه ها از جمله آنها می توان به بانک ها، سیستم های امنیتی مراکز دولتی و حساس، آسانسور مجتمع های مسکونی و تجاری، دیتا سنتر ها و بسیاری موارد دیگر که برق برای آنها یک جریان بسیار حساس و حیاتی است.

با افزایش جمعیت و افزایش تعداد خودروها و سواری ها در بافت شهری زیاد با بحث ترافیک روبه رو می شویم که امروزه با استفاده از دوربین های راهنمایی و رانندگی همگی آنها کنترل می شوند تا از بروز حوادث و یا ایجاد ترافیک های شدید جلوگیری شود. همین دوربین ها برای رصد کردن نیاز به جریان برق دارند که در هنگام قطعی ها با  خاموش شدن آنها به همراه چراغ های راهنمایی تمام مسیر های داخل شهری با ترافیک روبرو می شوند، به همین سبب در ساختار همه آنها از نیروی برق پشتیبان یو پی اس مناسب استفاده می کنند تا از بروز قطعی ها در سیستم رصد جلوگیری نمایند.

کاربرد یو پی اس در صنعت

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس BMS

HOGON یو پی اس

اما در مورد مدل ها و تنوع های سری یو پی اس ها سخن گفتیم که باتری های جریان مستقیم امروزه در انواع مدل ها و سری ها طراحی و ساخته شده اند که هریک کاربردهای مخصوص به خود را دارند. یکی از مدل های یو پی اس که از شاخه های متنوع و قدرتمند آن میباشد یو پی اس های مدل هوگون است که در تمام عرصه ها مورد استقبال قرار می گیرد. این یو پی اس با طراحی و ساخت در انواع ولتاژ ها به سادگی می تواند جریان های مصرف خانگی، صنعتی، اداری و تجاری را پشتیبانی نماید که همین ویژگی باتری های هوگون است که سبب محبوبیت آنها در بین اقشار جامعه شده است.

از ویژگی های برتر یو پی اس های  هوگون می توان به طراحی در دو حالت نرم افزاری آنلاین و آفلاین اشاره نمود که در کمتر یو پی اس هایی می توان آن را مشاهده نمود. از یو پی اس های آنلاین معمولا در دیتا سنتر ها و جاهایی که جریان برق بسیار مهم است، استفاده می شود ولی در مورد یو پی اس های آفلاین بیشتر در موقعیت هایی استفاده می شود که چندان اهمیت زیادی ندارند و در هنگام بروز هرگونه قطعی نیز به صورت اتوماتیک برق را  از باتری ها به سیستم مورد نظر وصل نماید.

این مدل از یو پی اس ها بیشتر در تجهیزات امنیتی، تجهیزات پزشکی، سیستم های دوربین مداربسته، سیستم های شخصی، دیتاسنتر ها و مخابرات استفاده می نمایند و دلیل این همه کاربرد هم به تنوع در آمپراژهای یو پی اس هوگون بر می گردد.

یو پی اس مدل هوگون

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس CGB

تعمیر باتری هوگون

یو پی اس های هوگون نیز ممکن است مانند سایر تجهیزات الکترونیکی دچار اشکالات و مشکلاتی شوند که در صورت مشاهده هرگونه خطا و ایراد در سیستم و ساختار یو پی اس بهتر است با دفاتر خدمات پس از فروش این یو پی اس ها تماس حاصل فرمایید. چون سیستم انتقال برق در یوپی اس ها کمی پیچیده است و نیاز به تخصص کافی دارد بهتر است مشکل یو پی اس را به متخصصان این حوزه گزارش دهید. در صورت هرگونه تعمیر خودسرانه و یا دستکاری در مدار آن ممکن است خسارت های زیادی به دستگاه وارد شود.

کلام آخر

یو پی اس های مدل هوگون یکی از رایج ترین یو پی اس هایی است که امروزه می توان در اکثر تجهیزات و سیستم های خانگی برقی آنها را مشاهده کرد. همچنین این یو پی اس به دلیل تنوع در آمپراژ و هزینه کمتر بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *