باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم NiCd و مزیت‌ آن نسبت به سایر باتری‌ها

باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم

نمایش 1 نتیحه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳


باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم : درون یو پی اس‌ ها یک باتری قرار گرفته است که یو پی اس در حالت عادی که ولتاژ به طور مناسب وجود دارد، با استفاده از جریان برق، این باتری را شارژ می‌کند. در صورتی که قطعی برق یا افت ولتاژ اتفاق بیفتد، به‌ طور خود به خودی منبع تغذیه­ دستگاه­ها توسط یو پی اس از برق شهر به این باتری تغییر پیدا می‌کند. این کار تقریباً آنی انجام می­شود و زمان لازم برای آن در حدود یک یا دو هزارم ‌ثانیه است. و در نتیجه دستگاه‌های الکتریکی اصلاً متوجه قطع جریان الکتریکی نمی‌شوند و بدون آسیب به کار عادی خود ادامه می‌دهند. باتری‌های لیتیوم و سیلور آلکالین، سرب اسید و نیکل کادمیوم از پرکاربردترین انواع باتری‌ در ساخت یو پی اس می‌باشند.

باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم

تاریخچه باتری های نیکل کادمیوم

در سال ۱۸۹۹ مخترعی اهل کشور سوئد که Waldemar Jungner نام داشت برای اولین بار این باتری­ها را ابداع کرد. با این حال، تا اوایل دهه‌ی ۱۹۶۰ تمایل چندانی برای استفاده کردن از این باتری‌ها در صنایع وجود نداشت. پس از آن و با افزایش ناگهانی مصارف الکتریکی این باتری به ویژه در آمریکا و ژاپن طرفداران زیادی پیدا کرد.

ترکیبات باتری های نیکل کادمیوم

این نوع از باتری‌ها، الکترودهایی را با جنس ترکیبات نیکل، که عموماً هیدرات نیکل (NiOOH) است به عنوان الکترود مثبت استفاده می­کنند. کادمیوم اسفنجی (Cd) به عنوان الکتـرود منفی و محلول هیدروکسـید پتاسیم (KOH) رقیق شده به عنوان الکترولیت در این باتری­ها ایفای نقش می­کند. غلظت هیدروکسید پتاسیم عموماً به گونه­ای است که بین ۲۰ تا ۳۵ درصد از کل محلول الکترولیت را تشکیل دهد.

ویژگی‌های باتری های ni-cad

 1. طول عمر و زمان کارکرد بسیار بالا (دارای بیش از 1000 چرخه‌ی شارژ و دشارژ هستند.)
 2. دوام و استقامت بسیار زیاد در برابر تنش‌های الکتریکی و مکانیکی که یو پی اس را در محیط‌های مختلف تهدید می‌کند.
 3. میزان دشارژ خود به خودیِ کم
 4. میزان مقاومت داخلی اندک

مزیت‌های باتری نیکل کادمیوم نسبت به سایر باتری‌ها

 • استقامت بیشتر
 • نگهداری آسان‌تر
 • عمر موثر بیشتر
 • اشغال فضای کمتر
 • وزن کمتر

باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم

معایب باتری نیکل کادمیوم نسبت به سایر باتری‌ها

 • ولتاژ کمتر هر یک از سلول‌ها
 • افت ولتاژ در حالت دشارژ
 • راندمان آن‌ها حدود60 تا 75 درصد است و به نسبت می‌توان گفت که مصرف شارژ قابل ملاحظه ای دارند.
 • مصرف بالاتر آب مقطر
 • هرچند سال یک بار لازم است اقدام به تعویض الکترولیت آن‌ها کرد.
 • قیمت بیشتر
 • حساسیت بیشتر نسبت به دماهای زیاد

راهنمای خرید از فروشگاه تسلا

باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم در تسلا

شما می توانید انواع باتری یو پی اس و تجهیزات ups  و انواع باتری با بهترین کیفیت و قیمت را از سایت تسلا سفارش دهید و با بهترین کیفیت و قیمت تحویل بگیرد ، شما می توانید علاوه بر باطری تمامی لوازم جانبی راه اندازی ups خودتان را با بهترین کیفیت از فروشگاه تسلا خریداری کنید .

تسلا تمامی محصولات و لوازم خود را به صورت کامل مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عرضه می کند  و مشتریان دیگر هزینه ی اضافی در قبال عمل واسطه گری پرداخت نمی کنند .

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره درباره خرید خود می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید .

باتری های یو پی اس نیکل کادمیوم

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تسلا ( 02188312456 / 02188861253 ) .

[cat_ehm]