تعمیرات-یو-پی-اس-بی-ام-اس
ب

یو پی اس، از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات الکترونیکی است که در صنعت برق و سیستم های دیجیتالی و مولد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. یو پی اس یا ذخیره گر و انتقال دهنده برق مطلق از دسته باتری های با ظرفیت بسیار زیاد همراه با طول عمر مفید هستند که بیشتر در حوضه های کاری استفاده می شوند. کارایی هایی که این باتری های صنعتی دارند بسیار است که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت. اما در این مقاله از سایت تسلا قرار است ابتدا به معرفی نوعی از یو پی اس هایی بپردازیم که در بین ۵ یو پی اس برتر مورد استفاده در صنعت قرار دارد و بیشتر فعالان صنایع بزرگ با این یو پی اس به خوبی آشنا می باشند. بی ام اس نام مختصر این باتری جریان مطلق است که به عنوان یکی از بهترین های باتری های جریان مطلق شناخته شده است.

یو پی اس چیست؟

ابتدا بهتر است برای کسانی که با یو پی اس به صورت کامل آشنا نیستند، یک تعریف مختصری را ارائه دهیم. در معنای لغوی یو پی اس به منبع تغذیه مطلق و بدون وقفه می گویند که می تواند جریان های بسیار قوی همچون برق شهری را با تبدیل اِی سی به دی سی در باتری های متصل به مدار سیستم خود ذخیره نماید. حال شاید بپرسید که ذخیره برق آن هم در باتری های خارج از دستگاه مورد نظر چگونه می تواند برای صنایع کاربردی باشد؟ در جواب باید بگوییم که در صنعت حال حاضر در تمامی کشورها، بخش هایی وجود دارند که یا از طریق تجهیزات و یا به صورت آنلاین نیاز به اتصال مستقیم به جریان برق در همه ساعات شبانه روز دارند.

اما قطعی برق یکی از حوادثی است که ممکن است روزانه یا به صورت طبیعی در اثر اتصالات و یا به سبب حوادث و صدمه های وارده رخ دهد که نمی توان آن را یک جریان همیشگی و دائم در نظر گرفت، با این وجود این قطعی ها هستند که می توانند به بسیاری از صنایع حساس و برخی شغل ها آسیب بزنند. به همین سبب نزدیک به ۳۰ سال است که برای اولین بار در کشور چین توسط یک شرکت تولید قطعات الکترونیک، باتری های یو پی اس به بازار معرفی شدند. یو پی اس ها با قادر بودن بر ذخیره برق شهری در خود و اتصال آن به هر سیستمی که قرار است به فعالیتش ادامه دهد، توانستند بهترین راه حل برای این مشکل باشند.

باتری یو پی اس BMS

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس cgb

کاربرد یو پی اس

کاربرد یو پی اس، شاید تاکنون حدس زده باشید که یو پی اس ها در چه اندازه می توانند حساس باشند، در مورد کاربرد و نحوه کار آنها هم همین مسئله حاکم است. کارکرد یو پی اس ها در نگاه کلی بسیار ساده هستند ولی اگر بخواهیم به صورت سیستماتیک به آنها نگاه کنیم دارای انواع الکترود و عناصر با ضریب اتصال بسیار بالا می باشند که بسیار تخصصی می باشد. در مورد نوع کار کردن آنها، برق و جریان انرژی ذخیره شده در باتری های یو پی اس تا زمانی که به برق اصلی متصل است می تواند در خود جریان را انتقال دهد و همزمان بتواند آن را ذخیره کند و این شارژ شدن تا زمان قطع شدن جریان اصلی ادامه دارد که بعد از قطع شدن جریان بلافاصله باتری ها شروع به کار می کنند و به جریان برق در سیستم ادامه می دهند.

با این عمل هر دستگاه و یا سیستمی که نیاز به یک منبع انرژی دارد می تواند با اتصال دوباره به کار خود تا زمان وصل شدن دوباره برق شهری ادامه دهد. علاوه بر اتصال دوباره جریان  برق، یو پی اس ها این توانایی را دارند که بتوانند تمام اضافه بارهای جریان برق و نویز هایی که باعث ایجاد اختلال در عملکرد ساختاری سیستم می شوند را از مدار جریان حذف نمایند. این ویژگی را می توان یکی از بهترین و نقطه قوت در تمام یو پی اس ها دانست که سبب می شود تا این حد مورد استقبال قرار گیرند.

یو پی اس باتری بی ام س

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس csb

Bmsیو پی اس

در مورد یو پی اس های مدل بی ام اس هم باید گفت که بیشترین کاربردی که این مدل دارد برای آنلاین و روشن نگه داشتن سیستم های حفاظتی و امنیتی همچون دوربین های مداربسته است. دوربین های مداربسته که امروزه در بسیاری از موقعیت های شهری، کارگاهی، تجاری، در ساختار بانک های سطح شهر و مناطق حساس مورد استفاده قرار می گیرند همواره به جریان برق بدون وقفه نیاز دارند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. باتری های مدل بی ام اس یکی از بهترین و مناسب ترین باتری هایی است که می تواند بهترین شرایط و جریان را برای دوربین های مداربسته فراهم کند.

این مدل یو پی اس با داشتم پورت های زیاد و مناسب برای کابل ها و اتصالات دوربین های مداربسته به راحتی بسته به نوع آمپراژ، جریان برق ۵ الی ۳۰ دوربین را تامین نماید. همچنین به دلیل دارا بودن برخی امکانات از جمله توانایی وصل شدن تعداد زیادی میزبان، قطع و دفع هرگونه جریانات اضافه، توانایی ذخیره باتری در آمپرهای مختلف و از همه مهم تر طول عمر بسیار مناسب آنها که در بین ۳ الی ۴ سال می باشد، سبب می شوند که این یو پی اس ها در میان سایر باتری های استفاده شده در صنعت بیشتر مورد استقبال قرار گیرند.

تعمیر یو پی اس مدل BMS

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس csp

Bms تعمیرات یو پی اس

یو پی اس علی رغم اینکه توانایی زیادی در برابر انواع قطعی های مکرر و اتصالات دارند باز هم در برخی مواقع دچار مشکلات و ایراداتی می شوند که ممکن است در قطعه ها و یا مدار جریان آن رخ دهد. با این حال بهترین راه حل برای آنها این است که ابتدا باتری را یکبار از سیستم و جریان خارج کنید تا به صورت کامل خاموش شود، بعد از آن دوباره به جریان برق وصل نمایید. اگر باز هم یو پی اس کار نکرد می توانید یا دفتر فروش و یا دفتر خدمات پس از فروش یو پی اس ارتباط برقرار نمایید تا در کمترین زمان متخصص هایی را برای تعمیر یو پی اس بفرستند. یو پی اس ها به دلیل مدار و سیستم پیچیده ای که دارند باید برای تعمیر زیر نظر افراد متخصص قرار گیرد، چون اگر به صورت خودسرانه بخواهیم نسبت به تعمیر آنها اقدام کنیم ممکن است خسارت های بیشتری را ناخواسته به آن وارد کنیم.

کلام آخر

یو پی اس های مدل بی ام اس یکی از رایج ترین و بهترین گزینه های مناسب برای سیستم های امنیتی می باشد که می توان برای تامین برق مورد نیاز آنها در زمان قطع استفاده نمود. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

 

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *