تعمیرات-یو-پی-اس-سپید
ب

دستگاه یو پی اس به تنهایی وظیفه دریافت جریان برق از برق شهری در هنگام عدم قطعی برق و ذخیره آن در باطری یو پی اس و ارائه جریان ثابتی از برق در هنگام قطعی برق برای مصارف است که باطری های یو پی اس بدون دستگاه های یو پی اس نمی توانند به تنهایی جریان برق را ذخیره کرده و بازدهی داشته باشند.

یکی از فعالیت ها در صنعت سخت افزار تعمیر یو پی اس می باشد. همانطور که می دانید یو پی اس یک منبع تغذیه است که نیاز به برق دارد.

UPS همچنین به عنوان منبع تغذیه شناخته می شود که بین سیستم خدمات عمومی و دستگاه مصرف کننده قرار دارد و از ایجاد نویز و اختلال در شبکه در دستگاه های مصرف کننده حساس جلوگیری می کند. منبع تغذیه بدون وقفه برق باتری دستگاه شما را با برق مورد نیاز تامین می کند.

یو پی اس ها مانند سایر محصولات برقی که نیاز به تعمیر دارند مشکل دارند. باید بدانید که تعمیرات یو پی اس خاص است و به هیچ وجه نباید توسط عموم مردم تعمیر شود. در ادامه با توان سازان لوتوس البرز به بررسی یو پی اس های سپید و انواع چالش های موجود در این زمینه می پردازیم.

یو پی اس سپید

دستگاه یو پی اس در حقیقت یک منبع تغذیه الکترونیکی بوده که اصلی ترین وظیفه آن، فراهم نمودن بی وقفه توان مورد احتیاج بار مصرفی می باشد. در حقیقت این سیستم میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار گرفته و افزون بر تثبیت و تنظیم نمودن برق شبکه، از نفوذ کردن نویز و اختلالات شبکه به داخل تجهیزات حساس مصرف کننده جلوگیری می کند.

به علاوه اینکه دستگاه یو پی اس به عنوان منبع توان بی وقفه با بهره گیری از انرژی ذخیره شده در باتری خود، موجب فراهم شدن برق مورد احتیاج تجهیزات مصرف کننده می شود .
لازم به ذکر است بهره گیری از یک انرژی پشتیبان همچون سیستم یو پی اس، مصرف کننده را قادر می سازد که بر اغلب مشکلات بوجود آمده ازبرق شهری غلبه کرده و نیز بتواند محافظتی دربرابر قطعی کلی برق بدست آورد.

در حقیقت با توجه به این مورد که روشهای به نسبت هزینه زیادی را با هدف فراهم نمودن سطوحی ازحفاظت در برابر مشکلات برق شهری برای تجهیزات می توانید استفاده کنید؛ هیچ کدام از آنان نمی توانند به خوبی یک دستگاه یو پی اس، سیستم ها و تجهیزات شما را در برابر مشکلات برق شهری حفاظت کنند.

یو-پی-اس-سپید
گفتنی است قبلا دستگاه های یو پی اس به عنوان یک سیستم گرانبها شناخته می شدند اما این روز ها و با توجه به گران قیمت بودن تجهیزات از لحاظ سخت افزاری و یا نیز اطلاعات و داده ها ، هزینه تهیه و فراهم نمودن یک دستگاه یوپی اس، کاملا ارزان و مقرون به صرفه است .
همانگونه که گفته شد؛ اصلی ترین هدف یو پی اس، فراهم نمودن یک منبع بی وقفه انرژی به منظور تجهیزاتی می باشد که از آنان حفاظت به عمل می آورند.

در حقیقت دوشاخه یک وسیله الکترونیکی که به برق شهری متصل می گردد؛ تنها از یک منبع نیرو بهره می گیرد. حال چنانچه برق شهری دچار قطعی شود؛ آن وسیله به دنبال قطعی جریان برق سریعا خاموش می گردد. اینجاست که یک یو پی اس این معادله را با مهیا کردن دو منبع قدرت برای آن وسیله به هم میزند.

نحوه کار یو پی اس سپید

در حقیقت یو پی اس ها به شیوه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی موجود باشد؛ یکی از آنان منبع انرژی اولیه یا همان برق شهری و دیگری نیز منبعی است که در صورت قطع شدگی منبع نخستین وارد مدار گشته و به آن، منبع ثانویه یا همان باتری گفته می شود.
بر حسب نوع یو پی اس، در بعضی مواقع سوییچی به منظور کنترل کردن این مورد که کدامیک از منابع نیرو در هر لحظه استفاده شود؛ نهادینه شده است. در حقیقت این سوییچ بلافاصله بعد اینکه متوجه شود که منبع اولیه دچار قطعی شده است؛ ازحالت نخستین به حالت ثانویه تغییر پیدا کرده و موقعی که مجددا منبع نخستین وصل گردد از حالت ثانویه به حالت اولیه باز می گردد.

نحوه-کار-یو-پی-اس-سپید
البته لازم به ذکر است برق شهری متناوب بوده و لذا تجهیزات شما ازبرق متناوب بهره می گیرند؛ اگرچه همه باتری ها برق مستقیم تولید می نمایند. لذا بخشی از یوپی اس با نام شارژر، عمل تبدیل کردن انرژی متناوب به مستقیم به منظور شارژ کردن باتری ها را بر عهده دارد .
به علاوه اینکه قسمتی دیگر تحت عنوان اینورتر نیز با هدف تبدیل نمودن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب به منظور راه اندازی کردن دستگاه تان در همه یو پی اس ها نهادینه شده است. لذا می توان از باتری، شارژر و اینورتر به عنوان بخش های اصلی یک یو پی اس نام برد .

انواع یو پی اس سپید

لازم به ذکر است در بعضی از ازانواع یو پی اس ها یک مبدل بزرگ برق متناوب به مستقیم موجود می باشد واینورتر همواره نیروی لازم به منظور راه اندازی نمودن وسیله را فراهم می نماید وخود اینورتر هم انرژی ضروری را ازمنبع نخستین و بواسطه مبدل برق متناوب به مستقیم یا از باتری فراهم می نماید.
در حقیقت یو پی اس ها  در انواع و اقسام مختلف و اندازه های گوناگون موجود می باشند. گفتنی است واحد اندازه گیری یو پی اس، توان یا همان در اصل حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی است . بهتر است بدانید هر چقدر اینورتر یک دستگاه یو پی اس قوی تر باشد؛ توان و قدرت یو پی اس نیز به دنبال آن بیشتر خواهد بود؛ در حقیقت می توان تعداد و توان تجهیزات زیاد تری را پشتیبانی نمود از طرفی دیگر هرچقدر باتری های استفاده شده در یوپی اس دارای ظرفیت بالاتری باشند؛ زمان برق دهی به هنگام قطعی برق شهری بالاتر خواهد بود .

انواع-یو-پی-اس-سپید
همچنین یوپی اس های گوناگون، ویژگی های مختلفی همچون آلارم های هشدار موقع رخ دادن خطا یا اضافه بار، نرم افزارکنترل کامپیوتر با هدف ذخیره نمودن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و نیز سایر امکانات می باشند.

صنایع سپید

برند الکترو سپید در سال ۱۳۶۲ شمسی بواسطه آقای سید محمد حسینی، از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف تاسیس گردید و در حوزه ساخت انواع و اقسام ترانس تقویت یا همان استابلایزر و انواع گوناگون محافظ های برق خانگی آغاز به کار کرده است. لازم به ذکر است این شرکت در طی سالیان فعالیت خود با توجه به احتیاجات روز جامعه و نیز انتظارات مصرف کنندگان خود به عنوان شرکت پیشرو در حوزه صنعت برق و الکترونیک اقدام به افزایش گوناگونی و کیفیت محصولات خود کرده است.

صنایع-سپید

گفتنی است این شرکت هم اکنون با بهره گیری از کارمندان توانمند و  با استفاده نمودن از فناوری روز دنیا اقدام به ساخت محصولات گوناگونی همچون انواع مختلف محافظ های برق خانگی و اداری و فروشگاهی، انواع و اقسام ترانس های تقویت اتوماتیک، انواع گوناگون شارژر های صنعتی، انواع یو پی اس و نیز استابلایزر ها با نام تجاری الکترو سپید کرده است.

تعمیرات یو پی اس سپید

لازم به ذکر است یو پی اس در صورت خرابی هر کدام از قسمت های خود، محتاج بررسی و تعمیر تخصصی می باشد. در این میان کاربران عادی دارای مهارت و تخصصی لازم به منظور ترمیم این دستگاه نمی باشند و این امکان وجود دارد تا با بی احتیاطی خود سبب آسیب دیدگی بیشتر دستگاه و خودشان شوند؛ لذا توصیه می گردد تعمیرات ups خود را به افرادی محول نمایید که تجربه و مهارت کافی را در این حوزه دارند.

بیشتر بخوانید:

کلام آخر 

ما در مطلب بالا به همراه توان سازان لوتوس البرز به بررسی یو پی اس سپید، نحوه کار یو پی اس سپید، انواع یو پی اس سپید، صنایع سپید و تعمیرات یو پی اس سپید پرداختیم و امیدواریم با مطالعه و داشتن این مطلب به سوالات خود در این زمینه دقیق ترین و مفید ترین پاسخ را یافته باشید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *