قیمت و خرید یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی | تسلا یو پی اس

یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی

Back1
ب

کلمه یو پی اس یا UPS ، در حقیقت مخفف Uninterruptible Power Supply  است که به معنی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. این ابزار الکتریکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را به هنگام قطعی برق مهیا می کند و در همین راستا ،  بعد از برقراری دوباره جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم نمودن و ثابت نگه داشتن برق شبکه را بر عهده دارد ؛ افزون بر این موارد ،  این وسیله در تجهیزات حساس مصرف کننده ، مانع از نفوذ نویز و اختلالات می شود.

مقدار زمان برق دهی سیستم یو پی اس ، وابسته به چه عواملی می باشد؟

از جمله عوامل تاثیر گذار در هنگام برق دهی یو پی اس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شمار سیستم ها و میزان بار متصل شده به یو پی اس
 • ظرفیت باتری بهره برده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و طریقه کار یو پی اس ها می توان موارد را نام برد :

 • تنظیم و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، به منظور تامین کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه
 • فراهم نمودن برق مورد احتیاج تجهیزات مصرف کننده با کیفیت خوب و به شکل پیوسته

تمامی این موارد ، در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی شود.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکتریکی عبارت هستند از:

 1. یو پی اس آفلاین (Off line UPS)
 2. یو پی اس آنلاین (On line UPS)
 3. یو پی اس اینتراکتیو ( Line Interactive UPS)

یو پی اس آفلاین (Off line UPS):

این نوع یو پی اس ، در هنگام قطع شدن  جریان برق در مدار فعال می گردد.

همچنین بخوانید : یو پی اس برای اکو کاردیو گراف بیمارستانی

یو پی اس آنلاین (On line UPS):

وظیفه این نوع یو پی اس ، این می باشد که با تصحیح نمودن ولتاژ ورودی یعنی تثبیت کردن ورودی از نویز ، خروجی صحیح را به بار مصرفی منقل می نماید ؛ لذا غالبا ، خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها مهیا می شود. بایپس یا همان Bypass حالتی می باشد که در موقع رخداد نقص فنی و یا افزایش دادن دما به بیش از حد مجاز که فعال می شود و به اصطلاح دستگاه یو پی اس به این Mode می رود.

یو پی اس اینتراکتیو (Line Interactive UPS):

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این می باشد که خروجی AC بی اعوجاج ورودی را مهیا نماید و این یعنی ،  در زمان های عادی ،  ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل می کند که در این وضعیت ، ترانسفور ماتور حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی

 • باتری (Battery): با هدف ذخیره نمودن انرژی الکتریکی و استفاده به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس
 • اینورتور (Inverter): با هدف تبدیل نمودن جریان مستقیم به جریان متناوب
 • شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل نمودن جریان متناوب به مستقیم
 • یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

از پر استفاده ترین حوزه های مصرفی یو پی اس ها ،  حوزه پزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی است که از مهم ترین این ابزار ها ، دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی است که در ادامه ، به معرفی آن می پردازیم.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه آنالایزر گاز خون

معرفی دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی

سل کانتر(( ((cell counter از دو واژه cell سلول و counter شمارش ، ساخته شده است. از شاخصه های سلامتی در انسان ، طبیعی بودن مقدار و ابعاد سلول های خونی می باشد ؛ لذا بررسی کردن سلول های خونی قادر است عامل مهمی در تشخیص دادن بیماری ها باشد. در زمان های فدیم از روش های دستی به منظور شمارش سلول های خونی بهره برده می شد ؛ اما به دلیل آنکه این روش ها بسیار وقت گیر بودند و در عین حال از دقت کمی برخوردار و مستعد خطاهای متعددی می بودند ؛ محققان بعد از سال ها تلاش موفق شدند تا دستگاه های شمارنده سلول های خونی را عرضه کنند. وظیفه اصلی این دستگاه ها ، تهیه کردن گزارش سریع و دقیق به روشی ساده از پارامترهای اصلی خون می باشد.

موارد استفاده از سل کانتر (آنالایزر هماتولوژی) :

در حالت کلی ، دستگاه های سل کانتر ، از متداول ترین و اصلی ترین تجهیزات آزمایشگاهی می باشد. این دستگاه ها ،  تعداد گلبول های قرمز (RBC)، گلبول های سفید (WBC) و پلاکت ها را اندازه گیری می نمایند و توانایی ارزیابی هموگلوبین ، هماتوکریت MCHC، MCH، MCV، مورفولوژی گلبول های قرمز و شمارش افتراقی سلول های سفید را نیز دارا می باشند. این روز ها این دستگاه ها به شکل گسترده ای در جهان مورد استفاده قرار می گیرند. بهره گیری از این آنالیزرهای هماتولوژی ، دارای مزایایی همچون افزایش دادن دقت و سرعت کار، افزایش دادن صحت نتایج ، کم کردن خطاهای کاربری و کاهش دادن هزینه ها را در پی دارد.

 

اجزای اصلی سل کانتر :

 • بخش هیدرولیک: دارای وظایفی همچون برداشت محصول های مورد احتیاج دستگاه و Aspirating نمونه خون یا، تخلیه نمودن محلول ها و یا خون برداشت شده یا Dispensing، رقیق کردن نمونه یا Diluting، مخلوط نمودن نمونه و محلول ها یا Mixing و افزایش دادن محلول لیز کننده یا Lysing است.
 • بخش پنوماتیک: اصلی ترین وظیفه سیستم پنوماتیک ، تولید نمودن خلاء یا فشار ثابت به منظور کنترل دریچه ها و نیز کنترل حرکت محلول ها و نمونه در داخل سیستم هیدولیک است
 • بخش الکترونیک: این سیستم بواسطه یک ریز پردازنده (میکروپروسسور) کنترل می گردد و دارای وظایف زیر می باشد :
 • اندازه گیری و پردازش نمودن سیگنال های حاصله از تغییر امپدانس
 • محاسبه کردن و انتقال دادن نتایج به چاپگر و یا هر خروجی دلخواه در سیستم
 • ترسیم گراف پارامتر های اصلی
 • کنترل نمودن زمان اندازه گیری و توالی تست ها
 • اجرای برنامه Q.C و کالیبراسیون سیستم
 • ذخیره کردن و بازیابی نمودن نتایج

 

یو پی اس برای دستگاه شمارنده گلبول های خون و سلول آزمایشگاهی

 

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *