ونوس
ب

گجت های یو پی اس وظیفه حفظ جریان و ولتاژ برق را برعهده دارند این گجت ها برق را از طریق جریان اصلی گرفته و ان را در باتری های خود ذخیره میکنند و در مواقع قطعی یا نوسان شدید جریان ان را به کار میگیرند دستگاه های یو پی اس در مکان هایی که جریان به تنهایی توانایی حفظ ولتاژ را ندارد به کار میرود. یو پی اس به عنوان یک منبع تغذیه یاد می شود که بین جریان برق اصلی و دستگاه مصرف کننده قرار داده میشود و از ایجاد  اختلال در شبکه جریان در دستگاه کاربر که به نوسانات برق حساس هستند جلوگیری می کند. جریان برق مرکزی برق باطری دستگاه یو پی اس شما را با تامین خواهد کرد  یو پی اس ها جزو سخت افزار های حساس و تخصصی شناخته می شوند و نباید توسط افراد غیر متخصص اقدام به تعمیر شود. ما امروز در تسلا یو پی اس قصد داریم تا همه آنچه که باید در مورد مشکلات احتمالی و چالش های احتمال پیش رو با دستگاه یو پی اس تان داشته باشید را برای شما بیان کنیم و راه حل های آن چالش ها را نیز برای شما بازگو کنیم با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:تعمیرات یو پی اس صبا باتری

 یو پی اس در واقع یک منبع تغذیه الکترونیکی می باشد که ظیفه اصلی  آن، فراهم کردن متناوب توان مورد احتیاج  و بار مصرفی است. در واقع این سیستم میان برق مرکزی شهری و دستگاه کاربر قرار میگیرند و علاوه بر ثابت کردن  و تنظیم نمودن جربان برق شبکه اصلی ، از وارد شدن نویز جلوگیری می کنند.

 

باید توجه شود که استفاده از از یک منبع بکاپ مثل سیستم یو پی اس، کاربر را قادر می کند که بر بیشتر مشکلات که  به علت نوسانات برق شهری بوجود آمده غلبه کنند و  بتواند حفاظتی در برابر قطعی کلی برق داشت باشند.

هیچ کدام از روش ها نمی توانند به خوبی یک و پی اس، سیستم ها و تجهیزات شما را در برابر مشکلات برق شهری حفاظت بکنند.

شایان به ذکر است در گذشته   یو پی اس ها به عنوان یک دستگاه گرانقیمت یاد میشوند  اما امروزه و به علت   گرانبها بودن لوازم از لحاظ سخت افزاری و یا داده ها ، مخارج تهیه و فراهم نمودن یک دستگاه یوپی اس، کاملا ارزان تر و مقرون به صرفه تر  است .

همانطور که ذکر کردیم؛ اولین ترین هدف یو پی اس، فراهم کردن یک منبع بی وقفه انرژی میباشد به قصد حفاظت از دستگاه های حساس.

در واقع دوشاخه یک وسیله برقی که به برق شهری متصل شده است؛ تنها از یک منبع انرژی استفاده میکند. اگر برق شهری دچار قطعی بشود؛ آن مصرف کننده  به دنبال قطعی  برق سریعا خاموش خواهد شد. در این لحظه است که یک یو پی اس با فراهم کردن دو منبع انرژی برای آن مصرف کننده شبکه را به اثبات میرساند.

نحوه کار یو پی اس

نحوه کار یو پی اس

در واقع دستگاه های یو پی اس به گونه ای ساخته  شده اند که همیشه دو منبع  قدرت موجود باشد؛ یکی از آن ها منبع انرژی اصلی یا جریان برق شهری و آن یکی  نیز منبع است که در صورت قطع شدم منبع اولیه وارد مدار میشود و به آن، منبع قدرت دوم یا همان باتری گفته می شود.

بر حسب مدل یو پی اس، در برخی مواقع سوییچی برای کنترل کردن این مورد که کدام یک از منابع قدرت در هر موقعیتی به کار رود؛ قرار داده شده است. در واقع کلید بلافاصله بعد اینکه بفهمد که منبع اولی دچار قطعی یا نوسان شده است؛ ازحالت اول به حالت دوم تغییر خواهد داد و زمانی که مجددا منبع نخستین وصل میگردد از حالت دوم به حالت اولیه باز خواهد گشت .

مطالب مرتبط:تعمیرات یو پی اس صانیک

 شایان به ذکر است برق شهری متناوب است و برای همین وسایل شما از برق متناوب استفاده می کنند؛ درست است همه باتری ها برق مستقیم تولید میکنند. برای همین قسمتی از یوپی اس به اسم شارژر، عمل تبدیل کردن انرژی متناوب به مستقیم برای ارژ کردن باتری ها را برعهده میگیرد .

افزون بر ان  اینکه قسمتی دیگر به اسم اینورتر  با هدف تبدیل کردن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری  برق متناوب برای راه انداختن کردن دستگاه تان در همه یو پی اس ها نهادینه شده است. برای همین می توان از باتری، شارژر و اینورتر به عنوان قسمت های اصلی یک یو پی اس نامبرده میشود .

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

در حقیقت یو پی اس ها  در مدل  و اقسام مختلف و اندازه های مختلف موجود هستند. واحد اندازه گیری یو پی اس، توان  یا در واقع حاصل ضرب ولتاژ در جریان خروجی می باشد . جالب  است بدانید هر قدر اینورتر یک یو پی اس قدرتمند تر  باشد؛ توان و قدرت یو پی اس نیز در همان راستا آن بیشتر خواهد بود

مطالب مرتبط:تعمیرات یو پی اس گلداستار

تعمیرات یو پی اس ونوس

تعمیرات یو پی اس ونوس

قابل ذکر است دستگاه یو پی اس در صورت خراب شدن  هر کدام از بخش های خود، نیازمند بررسی و تعمیر تخصصی توسط متخصصان می باشد. در این بین مصرف کنندگان  معمولی دارای تخصص لازم برای تعمیر این دستگاه نمی باشند و و احتمال دارد  تا با بی احتیاطی خود سبب صدمه بیشتر به  دستگاه و حتی  خودشان شوند؛ برای همین پیشنهاد میشود دستگاه یوپی اس خود را به افراد متخصص که تجربه کافی را در این حوزه دارند بسپارید.

حرف آخر

امروز در تسلا یو پی اس به بررسی یو پی اس ونوس ، نحوه تعمیر یو پی اس ماتا و شیوه نگهداری از آن پرداختیم امیدواریم پاسخ تمام سوالات های خود را پیدا کرده باشید

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *