تعمیرات-یو-پی-اس-DSS
ب

باتری ها و در کنار آنها تجهیزات الکترونیکی رایج ترین وسیله های کاربردی می باشند که روزانه از آنها در چندین مرتبه استفاده می شود، با توجه به اهمیت وجود جریان برق که امروزه می توان گفت در تمام وسایل و ابزارهایی که ما از آنها استفاده می کنیم نیاز شدیدی به این منبع انرژی دارند، ساختار و سیستم هایی تحت عنوان باتری طراحی و ساخته شده اند که مزایا و کاربرد های بسیار زیادی در تمام حوزه های فعالیت بشر دارد.

باتری ها برای اولین بار در دهه ۱۸۰۰ طراحی و به کار گرفته شدند که نمونه های اولیه آن بسیار زیاد و برخی ایراداتی داشت از جمله آنها می توان غیر قابل شارژ بودن، برخورداری از ظرفیت کم و در عین حال حجم و ابعاد زیاد آنها اشاره کرد. اما با گذشت زمان و استفاده از الکترولیت های مختلف در ساختار باتری ها باعث شد که ایرادات و اشکالات ساختاری آنها رفع و بهبود یابد که در نتیجه امروزه ما شاهد باتری های در اندازه کوچک ولی با ظرفیت زیاد و قابلیت شارژ دوباره هستیم که در ادامه به یکی از موارد استفاده نوین از آنها را بیان خواهیم کرد.

یو پی اس، نامی آشنا برای کسانی که با تجهیزات و دستگاه های حساس الکترونیکی زیاد سر و کار دارند، یکی از منابع تغذیه بدون وقفه است که قابلیت ذخیره جریان الکتریسیته را بدون افت ولتاژ دارد. یو پی اس ها که قابلیت های زیادی از جمله ذخیره و اتصال دوباره برق را به سیستم های نصب شده دارند بیش از پیش امروزه در صنعت و بسیاری از حوزه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به همین سبب در این مقاله از سایت تسلا قرار است به معرفی و بررسی دسته ای از یو پی اس ها تحت عنوان دی اس اس بپردازیم که تنوع و امکانات آن سبب شده است که در بازار مصرف زیاد از آن استقبال نمایند پس اگر شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد یو پی اس های ذکر شده می باشید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تعمیر یو پی اس DSS

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AEG

یو پی اس چیست؟

بهتر است ابتدای مقاله اشاره کوتاه و مختصری نسبت به خود ساختار یو پی اس داشته باشیم تا درک بهتری از نوع و نحوه عملکرد آن داشته باشید. اما موضوع اصلی یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه سیستم و دستگاهی است که می تواند هم جریان برق را در ولتاژ و آمپرهای مختلف در باتری های خود ذخیره نماید و هم از ورود بارهای اضافه و تشدید شده که باعث اختلال در عملکرد سیستم میشوند، جلوگیری می نماید.

باتری های یو پی اس را می توان به عنوان مهم ترین و قلب آن دانست به این دلیل اینکه بیشتر افراد و مجموعه هایی که از یو پی اس ها استفاده می نمایند به سبب اتصال و پشتیبانی جریان برق دستگاه مورد نظرشان توسط یو پی اس آنها را تهیه و نصب کرده اند. این دستگاه ها با توجه به نوع کاربرد و استفاده ای که از آنها می شود و همچنین برند و شرکت سازنده در اندازه و ابعاد متفاوت طراحی و به بازار عرضه شده اند که مصرف کنندگان می توانند بر حسب نیاز و نوع استفاده اقدام به خرید آنها نماید.

یو پی اس در صنعت

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AROS

DSS عملکرد یو پی اس

عملکرد یو پی اس ممکن است در مدل ها کمی متفاوت باشد ولی به صورت کلی می توان یک مجموعه و محدود فعالیت ها را برای یو پی اس در نظر گرفت که تمام یو پی اس ها در تمام تنوع ساختاری آنها را شامل می شوند. همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره ای شد یو پی اس می توانند با قرار گرفتن در بین جریان برق شهری و دستگاه مصرف کننده، علاوه بر اینکه برق را به سیستم مورد نظر انتقال می دهد مقدار ولتاژ و بازه فرکانسی آن را کنترل می نماید و در قسمت خروجی یک جریان برق کاملا یکنواخت و بدون هیچ گونه نویز و یا اضافه باری را به سیستم متصل می نماید.

منبع تغذیه یو پی اس قابلیت این را دارد که علاوه بر انتقال برق، آن را در باتری ها و به وسیله کابل های شارژ ذخیره نماید که در زمان قطعی های برق می تواند بلافاصله جریان را به صورت ایده آل دوباره متصل نماید. در این میان یو پی اس های مدل دی اس اس نیز تمام این قابلیت ها را دارا هستند، شرکت سازنده این دسته از یو پی اس ها با طراحی و ساخت باتری های صنعتی کار خود را شروع کرد که بعدها طراحی و تولید یو پی اس را نیز به محصولات و فعالیت های خود اضافه نمودند.

یو پی اس های دی اس اس در تمام محدوده ولتاژی طراحی و ساخته شده اند اما بیشترین مورد استفاده و نمونه هایی که بر روی آن زیاد تمرکز دارند، برای استفاده شبکه های کامپیوتری متوسط به همراه تجهیزات جانبی آن، شبکه های بانکی، سیستم های مخابراتی و آزمایشگاه می باشد که بهترین و ایده آل ترین منبع تغذیه برای موارد گفته شده به حساب می آید. راندمان بالا و در کنار آن طول عمر مناسب این یو پی اس ها که در حدود ۵ سال است سبب شده است که گزینه مناسبی برای یک منبع تغذیه ایده آل با هزینه اولیه کم که راندمان بسیار بالایی دارد، تبدیل شود.

کاربرد یو پی اس DSS

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AEC

DSS مشکلات یو پی اس

در برخی ممکن است یو پی اس ها با مشکلات و ایراداتی روبه رو شوند که با یک بار راه اندازی دوباره سیستم درست می شوند ولی در برخی اینگونه نیست و سیستم با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری روبرو شده است به همین دلیل نیاز به تعمیر دارد. در بدترین حالت باتری های یو پی اس به دلیل تمام شدن و خراب شدن باتری های آن دچار مشکل می شود که بهترین و ایده آل ترین شیوه برای تعمیر یو پی اس ها مراجعه به دفاتر خدمات پس از فروش و نمایندگی های یو پی اس مربوطه است.

کلام آخر

یو پی اس های دی اس اس به دلیل تنوع در بخش شبکه های کامپیوتری و سیستم های بانکی به سادگی می توان کاربرد آنها را مشاهد نمود. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *