cover
ب

منبع تغذیه اضطراری یا یو پی اس دارای مدل های مختلفی می باشد که یکی از آنها یو پی اس آفلاین نام دارد.  ساختار این ups به گونه ای است که نیاز مصرف کننده را در کار کردی بسیار عادی به وسیله برقشهری تامین می کند،  لازم به ذکر است که این مدل از یو پی اس نسبت به مدل های لاین اینتراکتیو و ups های آنلاین ساختاری ساده تر دارد .  در ادامه این مقاله همراه تسلا یو پی اس باشید تا به بررسی  این مدل از یو پی اس ها بپردازیم.

یو پی اس آفلاین چیست ؟

بین مدل های ساخته شده از یو پی اس مدل آفلاین ارزانترین ups است که همانطور که ذکر شد برق را در کارکردی عادی، از طریق شبکه برق شهری تامین می کند. در این شرایط که برق شهری روال عادی خود را ادامه می‌دهد،  شارژر با آمپر مناسبی، باتری قرار گرفته در یو پی اس را شارژ میکند.

کارکرد این مدل از ups به این صورت است که در زمان هایی که برق قطع یا  با نوسان زیادی مواجه می شود، اینورتر شروع به کار می کند و ولتاژ دی سی باتری را به ولتاژ ac تبدیل میکند و همین کار سبب می شود انرژی مورد نیاز دستگاه های متصل به خود را تامین کند.

یو پی اس های آفلاین

لازم به ذکر است که این فرایند یعنی تامین انرژی دستگاه ها توسط یو پی اس یا همان سوئیچ زمانی بالغ بر ۸ میلی ثانیه را به خود اختصاص می دهد که در نوع خود زمان کمی نیست و باعث میشود دستگاه های متصل بانک خاموش یا راه اندازی مجدد شود.

از یو پی اس های آفلاین چه مواقعی استفاده می کنند؟

همانطور که پیشتر هم ذکر شد ابتدایی ترین مدل یو پی اس، ups آفلاین است که برای استفاده در کارهای غیر حیاتی و کوچک که نیاز به این دارد که در برابر قطع شدن لحظه های برق مقاومت نشان دهد، استفاده می شود و پایانه یا تجهیزاتی بالغ بر یک کیلو ولت آمپر را دارد.

به عنوان مثال از این یو پی اس ها می توان در منازل برای رایانه های شخصی استفاده کرد تا در مواقع قطعی برق به روند کار خود ادامه دهند. باتری های یو پی اس آفلاین به صورت اینترنال است و درون بدنه یو پی اس نصب می شود، همچنین در توان های پایین تولید و روانه بازار می شوند.

قیمت یو پی اس آفلاین چه قدر است؟

نسبت به دیگر یو پی اس ها مدل های آفلاین آن ارزان تر و از قیمت پایینی برخوردارند زیرا تکنولوژی استفاده شده در آنها نسبت به یو پی اس های آنلاین و لاین اینتراکتیو ساده تر است.

به دلیل اینکه هزینه کمی برای آن پرداخت می شود سبب شده بسیار زیاد مورد استفاده قرار بگیرد و در مکان هایی که اولویت برای ما فقط روشن ماندن سیستم است و محافظت از آن جزو اولویت ما نیست می تواند مناسب باشد. همچنین به دلیل اینکه هزینه کمتری نسبت به سایر یو پی اس دارد به همین جهت هم هزینه نگهداری و سرویس آن به مراتب ارزانتر از مدل‌های دیگر است.

یو پی اس های آفلاین

کاربرد یو پی اس های آفلاین چیست؟

از این مدل یو پی اس ها امروزه آنچنان استفاده زیادی نمی شود و بیشتر در مواقعی که منبع تغذیه اصلی به مشکلی خورده باشد استفاده می شود. در زمان های معمولی Ac  منبع تغذیه اصلی مصرف کننده است و هنگامی که برق شهری با ولتاژ آن با نوسان مواجه شود یو پی اس آفلاین انرژی مورد نیاز دستگاه های الکترونیکی را تامین می کند، از این رو  می‌توان به این مورد دست یافت که از این مدل یو پی اس ها در زمان قطعی برق استفاده می شود.

یکی از مناسب ترین وسایل یا کارهایی که یو پی اس آفلاین میتواند در ان زمینه مفید واقع شود، تامین برق کامپیوتر در خانه یا محل کار است.به دلیل اینکه خروجی ولتاژ این دستگاه شباهت زیادی به سینوسی دارد  فقط روی دستگاه هایی نصب می شود که دارای آداپتور هستند

مطلب مرتبط:  یو پی اس مرکزی چیست؟

Ups  آفلاین چه ویژگی هایی دارد؟

لازم به ذکر است که به یو پی اس های آفلاین یو پی اس های استندبای نیز می گویند . این مدل ابتدایی ترین سطح ها یا یو پی اس هایی است که برای حفاظت در برابر برق از آن استفاده می شود.هنگامی که تامین کننده اصلی انرژی منبع تغذیه است فیلتر EMI و RFI خروجی یو پی اس تامین میشود.در بعضی مواقع که منبع تغذیه در بازه ای فراتر از بازه مشخص شده در زمینه عملکرد یو پی اس فعالیت می کند یا دارای نوسان های زیادی می باشد،  به خروجی اینورتر یک رله بار متصل میشود تا سبب استفاده از شارژ باتری شود.

یو پی اس های آفلاین

نتیجه گیری 

در این مقاله درباره یو پی اس های آفلاین به صورت کاملاً تخصصی بحث و گفتگو پرداختیم ویژگی های مثبت به منفی آن را مورد بررسی قرار دادیم ، نظر شما در این باره چیست تاکنون از این رو کی استفاده کرده با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید . شما میتوانید برای خرید انواع یو پی اس با با پشتیبانان تسلا یو پی اس در تماس باشید و مشاوره های کاملاً تخصصی و در سطح بالایی را دریافت کنید

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *