تعمیرات-یو-پی-اس-cgb
ب

یو پی اس یا همان سیستم های نگهدارنده و ذخیره برق انرژی، به دلیل توانایی انتقال و همچنین ذخیره برق فشار قوی در ولتاژ های زیاد در صنعت و برخی قسمت های مربوط به تجهیزات الکترونیک بسیار کاربرد دارد. این دستگاه با داشتن قابلیت هایی همچون جلوگیری از ورود جریان اضافه بار و نویز ها به سیستم مدار خودداری می کنند. سیستم های یو پی اس را به اختصار می توان یکی از دستگاه های جریان مطلق دانست چون می توانند در زمان قطعی برق به صورت کامل بلافاصله برق ذخیره شده در باتری های خود را به سیستم و یا هر دستگاهی که به آن متصل است، انتقال دهد.

در صنعت داریم برخی از تجهیزات و یا حتی نرام افزار هایی که باید به صورت ۲۴ ساعته آنلاین باشند و این امر تقریبا غیر ممکن است چون باید در تمامی این مدت به یک منبع برق متصل باشد، اما قطعی های برق شهری که به دلایل مختلف از جمله ایجاد اختلالات و حوادث در شبکه ها رخ می دهد یکی از عوامل منقضی کننده این امر هستند بنابراین باید به دنبال راهی باشیم تا بتواند در صورت قطعی جریان برق باز هم بتواند به عنوان انرژی اضطراری دستگاه ها وسیستم ها را روشن و فعال نگه دارد.

بهترین راه کار برای همین موضوع باتری های یو پی اس هستند که به راحتی  می توانند بین جریان برق شهری و سیستم نصب شده و در صورت وجود هرگونه قطعی و یا اضافه باری به راحتی آنها را دفع نماید و حال در این مقاله از سایت  تسلا قرار است به تعمیرات و چگونگی ساختار نوعی از یو پی اس ها بپردازیم که در سیستم های مخابراتی، سیستم های پزشکی، روشنایی و برق اضطراری برخی موقعیت ها و مکان ها بسیار کاربرد دارد. باتری های یو پی اس سی جی بی یکی از کارآمد ترین باتری های صنعتی هستند که در ادامه مقاله بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

تعمیر یو پی اس cgb

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس csb

یو پی اس و کاربرد آن

ابتدا بهتر است در مورد یو پی اس ها و کاربرد آنها در دنیای امروزه کمی بیشتر اطلاعات کسب کنیم. در معنی لغوی یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون قطعی است که می تواند در زمان های قطعی کلی جریان برق نیز به وسیله باتری های خود جریانی با همان آمپر را از خود بیرون دهد. به عبارت ساده تر در زمان نصب یو پی اس ها بر روی تجهیزات و یا خروجی های برق، دستگاه آنها شروع به ذخیره برق به صورت دی سی در باتری های خود می کند. در هنگام قطع شدن برق نیز این باتری ها به طور خودکار جریان و برق ذخیره شده را به خروجی منتقل می کند که مزیتی بزرگ محسوب می شود.

از کاربرد های دیگر یو پی اس ها می توان به دفع و جلوگیری از ورود هر گونه جریان برق اضافه بر بار و نویز هایی که باعث ایجاد اختلال در مدار سیستم خروجی می شوند، اشاره کرد. یو پی اس که به ورودی سیستم ها وصل می شود علاوه بر باتری به عنوان یک محافظ نیز عمل می کند که از ورود هرگونه جریانات اضافی جلوگیری می کند.

کاربرد یو پی اس در صنعت

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس BORRI

CGB یو پی اس

در بین یو پی اس های مورد استفاده و موجود در بازار مدل سی جی بی یکی از رایج ترین آنها می باشد که به دلیل کاربری های زیاد آن در حوزه تجهیزات پزشکی، دوربین های مداربسته، تجهیزات الکترونیک و مدارهای دی سی فعال و سیستم های امنیتی دارد که همین ویژگی باعث می شود که بسیاری از شرکت های صنعتی، خدماتی از این مدل باتری های یو پی اس استقبال نمایند. باتری های مدل سی جی بی ساخته و محصول کشور چین می باشد که در سال ۱۹۹۳ در یکی از شرکت های الکترونیک چین شروع به تولید این یو پی اس ها نمود. باتری های سی جی بی با تولید در آمپراژ های مختلف به راحتی می تواند نسبت به نوع کاربری و سیستمی که قرار است بر روی آن نصب شود، پشتیبانی داشته باشد.

در ساختار تمام یو پی اس هایی که شرکت سی جیبی تولید می کند از شیوه و سیستم باتری های ژله ای و اتمی استفاده کرده اند که همین امر موجب می شود میزان بازدهی این دسته از یو پی اس ها به مراتب بیشتر باشد به عبارت ساده تر میزان ذخیره برق و انتقال جریان در این باتری ها افزایش می یابد. البته این مورد را هم باید بیان کرد که با وجود استفاده از الکترود ها و فرآیند های شیمیایی در ساختار آن برای محیط زیست هیچ گونه خطری ندارد و در این مورد از تمام استانداردهای زیستی بین الملل پیروی می کند.

خرید یو پی اس cgb

طول عمر یو پی اس های مدل سی جی بی در صورت قرار گیری در شرایط مطلوب و نگهداری بهینه آن بین ۳ الی ۴ سال می باشد و نسبت به تمام تشکیلاتی که در ساختار آن به کار رفته است به نسبت سایر یو پی اس ها وزن بسیار کمتری دارد و یکی از ویژگی های اصلی این مدل از باتری ها می باشد. در مورد شرایط نگهداری باتری های سی جی بی باید گفت که همانند سایر یو پی اس ها باید در یک مکان خشک و به دور از رطوبت اضافه و گرد و غبار نصب شود تا دچار برخی اشکالات نشود، همچنین جنس کلی بدنه آن از پلاستیک بوده که بازهم برای اطمینان بیشتر در هنگام حمل و نقل و یا نصب آن در قسمت های گوشه تکه هایی از جنس یونولیت نصب شده اند.

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس EPI

کلام آخر

یو پی اس های مدل سی جی بی به دلیل کار آمد بودن بسیار در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد که از جمله آنها مربوط به سیستم های انلاین بانکی، دوربین های مدار بسته، باتری های تجهیزات پزشکی اشاره کرد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت زیر برای ما بنویسید.

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *