راهنمای نحوه استفاده درست از یو پی اس + نصب - یو پی اس چیست ؟

راه های استفاده صحیح از یو پی اس + راهنمای نصب

Cover
ب

دستگاه  UPS دستگاهی الکترونیکی می باشد که  به منظور تامین دائم انرژی برای دستگاه‌های مصرف کننده  طراحی شده است که  به اختلالات موجود در شبکه و قطع  و وصل برق  بسیار حساس است و به دلیل حساسیت های بسیار بالا به قطعی ونوسانات برق مجموعه های درمانی و بیمارستانی، مخابراتی، کامپیوتری و غیره، از تجهیزات موردنیاز این مجموعه ها  می‌باشند.

از نمونه مشکلات ایجاد شده بر روی شبکه‌ برق شهری تغییراتی مثل  افزایش یا کاهش ناگهانی ولتاژ، انواع مختلف  اعوجاج لحظه ای یا دایم و تغییر فرکانس هستند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های تولید شده ودقت وحساسیت های بالای آنها وکاربرد های خاص و ویژه خود خود به تجهیزاتی همچون منبع تغذیه بدون هیچ گونه وقفه ای نیاز مند هستند تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نمایند.

دستگاه یو پی اس چه کاری انجام می دهد؟

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود. یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل می شوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

راه های استفاده صحیح از یو پی اس + راهنمای نصب

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین می کند. باتری یو پی اس در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

انواع یو پی اس ها

یو پی اس ها در انواع مختلفی هستند که به سه دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند.

  • ۱ – یو پی اس های آماده به کار (آفلاین)
  • ۲ – یو پی اس های  آنلاین
  • ۳ – یو پی اس های در تعامل با خط یالاین اینتراکتیو

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion است. ‏یوپی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی یو پی اس آفلاین از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی، ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند. شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی است.

راه های استفاده صحیح از یو پی اس + راهنمای نصب

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

راه های درست استفاده از یو پی اس

اگر می خواهید از یو پی اس برای مدت زمان طولانی استفاده کنید تا در مواقع لزوم برق مورد نیاز تجهیزات الکتریکی خود را تامین کنید، لطفا مراقب باشید که دستگاه را با خیال این که سالم و بدون مشکل کار می کند مدت زمان طولانی به حال خود رها نکنید.  بهترین کار این است که هر از چند گاهی تجهیزات و سیستم یو پی اس خود را چک کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند.

نکته مهم بعدی در مورد استفاده صحیح از یو پی اس بررسی صفحه نمایش مصرف تجهیزات است که باید بار مصرفی دستگاه های متصل بررسی شود تا مشکلی ایجاد نکند. همچنین توجه داشته باشید که محل نصب این دستگاه باید تمیز باشد و گرد و غبار دور آن را نپوشانده باشد.

نحوه نصب یو پی اس

همانطور که پیشتر درباره راه های درست استفاده از یو پی اس گفت و گو کردیم باید بدانید که نحوه نصب یو پی اس هم به همان اندازه نحوه استفاده از آن مهم است و باید نکاتی را در این باره بدانید

برای نصب دستگاه تغذیه بدون وقفه حتما نکات ایمنی زیر را رعایت کنید.

  1. به چگونگی حمل و سالم بودن دستگاه دقت کنید.
  2. مکان مناسبی را برای نصب یو پی اس در نظر بگیرید.
  3. توجه به شرایط محیطی که میخواهید یو پی اس را آنجا نصب کنید بسیار مهم است.
  4. عملیات نصب و راه اندازی بدون خطا را حتما مورد بررسی قرار دهید
  5. نوع اتصالات، مقطع کابل‌های ورودی و خروجی و فیوزهای حفاظتی و غیره از موارد و نکات مهم قبل از نصب ups می باشند.

راه های استفاده صحیح از یو پی اس + راهنمای نصب

نتیجه گیری

در این مقاله درباره نحوه استفاده از یو پی اس پرداختیم و گفتیم که یو پی اس را هگامی که در حال فعالیت است باید بررسی کنید و مقدار بار مصرفی آن را هم چک کنید چون بی توجهی به این موارد می تواند خساراتی را به همراه داشته باشد. همچنین در نصب یو پی اس هم باید نکاتی را رعایت کنید.شما کاربران عزیز می توانید با در ارتباط بودن با پشتیبانان تسلا یو پی اس بهترین یو پی اس مورد نیاز خود را خریداری کنید و از مشاوره های تخصصی و کاربردی پشتیبان ها استفاده کنید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *