ب

یو پی اس یکی از کارآمدترین و شاید بهترین دستگاه تجهیز برقی می باشد که در حوزه تامین برق، قطع نویزهای اضافه بر بار و شارژ وسیله ها و دستگاه های برقی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه به هر وسیله ای که نگاه کنیم شاید اثراتی را از توان و مصرف الکتریسیته را در آن مشاهده نماییم، از گوشی های همراه تا تابلوهای روی مغازه گرفته همه برای فعال شدن و کار کردن نیاز به یک منبع انرژی و جریان برق مطلق دارند تا بتوانند به وسیله آن شروع به کار کنند. البته در این میان منابع جریان مختلفی از یو پی اس وجود دارد که هر یک کاربرد های مختلفی برای خود دارند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

اما در این مقاله از سایت تسلا قرار است به معرفی و بررسی مدلی از یو پی اس ها بپردازیم که در حوزه نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته بسیار کارآمد هستند، دستگاه های جریان متناوب یو پی اس مدل سی اس پی یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ذخیره کننده و تامین برق متناوب شهری است که آنها را می توان بیشتر در دوربین های مداربسته در مراکز مشاهده کرد. اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این دستگاه ها می باشید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط :  تعمیرات یو پی اس BORRI

یو پی اس چیست

ابتدا بهتر است درباره خود دستگاه های یو پی اس کمی اطلاعات داشته باشیم و بدانیم که اصلا یو پی اس چیست؟ برای چه چیزهایی کاربرد دارد؟ در کجا می توان از یو پی اس استفاده نمود؟ همه این سوالات ممکن است در لحظه اول برای کسی که آشنایی زیادی با این تجهیزات ندارد، پیش بیاید. در جواب به همه این سوالات باید گفت که یو پی اس یک دستگاه نگهدارنده و ذخیره کننده برق است که در مواقع قطعی برق و یا اتصالات و نوسانات به سایر تجهیزات و دستگاه هایی که نیاز مستمر به برق شهری دارند تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند، جریان برق شهری را وصل می نماید.

این دستگاه ها امروزه با توجه به ظرفیت و مقدار آمپر بر ساعت در بازار به فروش می رسند که بسته به نوع ظرفیت و مقدار توانی که می تواند در هر ساعت به دستگاه انتقال دهد، هزینه های متنوعی دارند، طبیعی است که با افزایش مقدار طرفیت دستگاه یو پی اس هزینه نگهداری و اول تر از همه خرید آن نیز افزایش می یابد. دستگاه های یو پی اس به صورت میانه در بین وسیله الکترونیکی و جریان اتصال مستقیم برق شهری قرار می گیرد که علاوه بر ذخیره  برق برای مواقع قطعی و اتصال، از هر گونه نویز که باعث شود در سیستم مورد نظر ما اختلالی به وجود آید نیز جلوگیری می نماید.

مطالب مرتبط :  تعمیرات یو پی اسEATON

 یو پی اس Csp

همان طور که شاید تا این قسمت مقاله دانسته اید یو پی اس ها تنوع های بسیار زیادی دارند و هر یک از آنها در بخش های مختلفی از صنعت به خصوص موقعیت هایی که نیاز و وابستگی به منبع انرژی بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از این موارد مدل سی اس پی این منابع برق مستمر هستند که به دلیل حجم کوچک و همچنین ظرفیت بسیار زیاد در ذخیره و انتقال برق دی سی در بازار بین استفاده کنندگان محبوب می باشد. می دانیم که دوربین های مداربسته یکی از تدارکات امنیتی و نظارتی است که در مکان های خاص و مهم مورد استفاده قرار می گیرند به همین دلیل حساسیت زیادی بر روی کارایی آنها قرار دارد و بسیار شاهد این امر بوده ایم که در زمان هایی که دوربین های مداربسته خاموش و یا قطع بوده اند چه اتفاقاتی افتاده است.

به اهمیت دوربین های مداربسته پی بردیم ولی این موضوع چه ربطی به یو پی اس ها دارد؟ در زمان هایی که برق شهری به دلایل مختلف قطع می شود و یا نویزها و اختلالاتی در شبکه ان پدید می آید، این یو پی اس ها هستند که نقش خود را به خوبی ایفا می کنند. این مدل از یو پی اس ها با نصب بر روی سیستم دوربین های مداربسته باعث می شود که حتی در زمان های قطعی برق بازهم دوربین به ادامه فیلمبرداری و مانیتورینگ خود ادامه دهد حتی در شرایطی که ارتباط آن به صورت کامل با سیستم اصلی مرکز قطع شده است.

در کل این مدل از یو پی اس ها به دلیل اشغال حجم کوچک به همراه قدرت ذخیره برق در باتری های خود باعث می شود که در سیستم امنیتی و دوربین های مدار بسته برخی از مکان های بسیار حساس از جمله مراکز دفتری پلیس و آگاهی، بانک ها و صرافی ها، مراکز نظامی و تحت نظارت ارتش و بسیار موارد دیگر که مقصد نهایی یو پی اس های مدل سی اس پی می باشد.

مطالب مرتبط :  تعمیرات یو پی اس EPI

تعمیر یو پی اس

اجزای تمام یو پی اس ها در زمان ساخت و آمادگی از آزمایش ههای زیادی عبور می کنند تا به مرحله عرضه برسند، یو پی اس ها به دلیل ارتباط مستقیم با برق شهری و همچنین قرار گیری در شرایط خاص با دمای بیشتر از حد معمول باید از مقدار مقاومت خاص بسیار بالایی برخوردار باشند، به همین سبب قطعات آنها هر یک جداگانه و در طی چندین مرحله ساخته و در آخر جمع آوری می شوند. اما در هر صورت مکن است ایراد ها و اشکالاتی در طی فعالیت دستگاه های یو پی اس پیش آید که برای هر سیستم محرک نیروی الکتریکی ممکن است. برای تعمیر و عیب یابی یو پی اس ها معمولا باید به شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش و یا موسسه هایی که یو پی اس از آنها خریداری شده است، مراجعه شود. این مورد یکی از رایج ترین ها می باشد و پیشنهاد میکنیم که حتما از این شیوه برای تعمیر یو پی اس ها اقدام کنید زیرا به دلیل حساس بودن تمام قطعات یو پی اس ها به راحتی ممکن است با هرگونه تماس مشکلات دیگری نیز برای آنها پیش آید و در ادامه خسارات بیشتری علاوه بر تعمیر به دنبال داشته باشد.

کلام آخر  

یو پی اس ها یکی از بهترین سیستم ها و کاربردی ترین دستگاه های ذخیره و تبدیل برق شهری می باشند که با روی کار آمدن آنها باعث شدند که بسیاری از صنعت ها متوجه تحولات عظیمی شوند. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *