برق اضطراری و یو پی اس
ب

هنگامی برای جریان برق مشکلی ایجاد می شود، مانند قطعی برق یا مشکل در کابل کشی ها و… یک دستگاه یو پی اس یا برق اضطراری ، سیستم های کامپیوتری و تجهیزات آی تی را در حالت امن و عملیاتی حفظ می کند.

مخفف کلمه  یو پی اس (UPS) Uninterruptible power supply است که به معنای منبع برق اضطراری یا به طور تحت الفظی به معنی تغذیه بدون وقفه می باشد.

یک یو پی اس زمانی که جریان ولتاژ برق کاهش پیدا می‌کند یا کلا قطع می‌شود از طریق باتری خود، انرژی برق بکاپ فراهم می‌کند.

انواع مختلف یو پی اس

دستگاه یو پی اس دارای سه دسته می باشد، به این دلیل که بتواند با کاربرد های گسترده ای تطبیق پیدا نماید که تمامی این سه دسته، نیاز های مصرف کنندگان و شرکت ها را برطرف می نمایند.

یک یونیت آماده به کار یا همان استندبای، یک یونیت آفلاین است که می‌تواند مشکلات برقی را شناسایی کند و به طور اتوماتیک به انرژی باتری تغییر حالت دهد. دو نوع دیگر نیز Line Interactive و آنلاین نام دارند که نوع آنلاین منبع تغذیه اضطراری قیمت بالاتری دارد. هر کدام از این UPS ها وقتی که برق کافی تامین نشده باشد، دستگاه‌های شبکه را در حالت عملیاتی حفظ می‌کنند و ویژگی‌هایی مانند میزان انرژی تولیدی آن‌ها بسته به مدل متفاوت خواهد بود.

یک منبع تغذیه اضطراری استندبای همچنین ممکن است با نام یک منبع برق اضطراری آفلاین نیز شناخته شود. به این معنا که آن را از نوع یو پی اس تمام اضطراری یعنی UPS آنلاین متمایز می‌کند.

اگرچه در طراحی‌ بنیادی، یک منبع برق اضطراری آفلاین برای خانه و محیط های حرفه‌ای، برق پشتیبان کمتری تولید می‌کند. شما قبل از خرید منبع تغذیه اضطراری باید درباره جزییات دقیق انواع مدل‌های UPS که می‌توانند برای شبکه، سرور یا دسکتاپ مناسب باشند، تحقیق کافی کنید.

انواع مختلف یو پی اس

طول عمر یو پی اس

برای این که یک باتری یو پی اس، منبع تغذیه یعنی در واقع باتری آن طول عمر بیشتری داشته باشد، برای هر کاربردی که مد نظر داریم بهتر است، یونیت قوی تری انتخاب کنیم، تا آن مجبور نشود از تمام توان خودش استفاده کند تا بدین ترتیب طول عمر آن افزایش یابد.

دمای محیط کار بیشتر از ۳۰ درجه سانتی گراد نباشد و در مجاور انرژی گرم مانند نور خورشید و منابع گرم قرار ندهیم.

در شرایطی که تغییرات دمایی زیاد است، استفاده از باتری نیکل کادمیم توصیه می‌شود و در مواقعی که دما تغییر چندانی ندارد، از باتری‌های سرب اسیدی استفاده نمایید.

طول عمر یو پی اس

با یو پی اس از چه لوازمی می توان محافظت کرد

در حال حاضر هر وسیله ای که نگرانی قطع برق نرم افزار های حساس آن وجود دارد، می بایست از سیستم UPS استفاده کنید. برای مثال:
• باتری یو پی اس APC در شبکه های کوچک و کامپیوترهای شخصی
• باتری یو پی اس APC در شبکه هایWAN و LAN
• باتری UPS در دستگاه های ذخیره اطلاعات
• باتری UPS در تلفن های الکتریکی
• باتری UPS در عملیات صنعتی
• باتری UPS در سیستم های امنیتی و کنترل خودکار ساختمان
• باتری UPS در محافظ تجهیزات حساسی چون پزشکی
• باتری یو پی اس APC و غیره .

 

سخن نهایی

در نهایت مدل انتخابی شما از بین یو پی اس ها با توجه به محیط مدنظر شما و مدلی که از برق اضطراری می خواهید بهره ببرید صورت می گیرد. مسلما اگر مشکل سر و صدای زیاد و هزینه مورد نیاز برای دستگاه‌های آنلاین را ندارید، بهتر است این مدل از دستگاه‌ها را انتخاب نمایید، زیرا امکانات بیشتر و بهتری به شما می‌دهد.

شما می توانید نظرات خود را برای ما در سایت تسلا یو پی اس در مورد باتری های یو پی اس به اشتراک بگذارید. مهندسین ما تمام وقت آماده پاسخ گویی به سوال شما عزیزان هستند.

 

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *